شما اینجا هستید
اخبار » حضور واحد زنان “جمعیت” در “بیمارستان جامع بانوان آرش”

زهرا صدر در ابتدای این کارگاه آموزشی گفت: زنان با توجه به نقش مدیریتی ویژه‌‌ی خود در سطح جامعه می‌توانند تاثیرات به‌سزایی بر میزان صحّت الگوی رفتاری نوجوانان وجوانان داشته باشند؛ همین‌طور قادر هستند با آگاهی دادن از مضررات مواد دخانی و دود تحمیلی، توانمندی آنها را در این زمینه افزایش دهند.
وی افزود: مصرف قلیان در میان زنان و به‌خصوص دختران جوان در حال افزایش است که این جای نگرانی دارد.
همچنین وی به دود دست دوم و دست سوم ناشی از مصرف دخانیات و اثرات آن بر “زن باردار و جنین” پرداخت و گفت: استفاده از مواد دخانی و در معرض دود تحمیلی دخانیات قرار گرفتن در زنان باردار، باعث زایمان زودرس، نوزاد نارس، سقط جنین، کمبود وزن نوزاد، آسم و بیماری‌های ریوی، عفونت گوش میانی و ریه و سایر بیماری‌های تحمیلی می‌شود.
در این کارگاه آموزشی، زهرا صدر نوید داد که اخیرا طرح “بیمارستان بدون دخانیات” مطرح شده است که این طرح در کل، تحتِ استانداردهای سنجه‌های اعتباربخشی بیمارستانی همچون طرحِ دوستدار کودک، مادر کودک و.. تعریف شده است.
وی ضمن معرفی جمعیت، به معرفی “مرکز تحقیقات کنترل دخانیات” جمعیت پرداخت و ابراز داشت: این واحد پژوهشی و تحقیقیاتی، آماده‌ی حمایت از طرح‌هایی است که قصد دارند در حوزه‌ی کنترل و پیشگیری استعمال دخانیات، فعالیت و فرهنگ‌سازی نمایند.
لازم به ذکر است که همکاران واحد “کلینیک ترک سیگار و قلیان” جمعیت، از داوطلبان واجد شرایط این بیمارستان تست تنفس گرفتند و همچنین در نهایت تعداد زیادی بروشور و نشریه را در میان آنها توزیع کردند.

«روابط عمومی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association