شما اینجا هستید
اخبار » طی یک دهه آینده نرخ استفاده از سیگار در انگلیس به زیر ۵ درصد خواهد رسید

به نقل از سازمان سلامت عمومی انگلیس (PHE) مقامات این کشور باور دارند، طبق برنامه‌های پیش‌بینی شده، در پنج سال آینده (تا سال ۲۰۲۳) تعداد مصرف‌کندگان سیگار را به ۱ نفر از هر ۱۰ نفر شهروند می‌رسانند تا در سال ۲۰۳۰ اهداف جامعه بدون دخانیات (Smoke-Free Society) را تحقق بخشند و آمار ۱۴/۹ درصد سیگاری‌های فعلی این کشور را به زیر ۵ درصد کاهش دهند. همچنین بنابر پیش‌بینی کارشناسان حوزه سلامت در انگلیس، تا سال ۲۰۳۰ استعمال سیگار در این کشور، در آستانه‌ی ریشه‌کن شدن قرار می‌گیرد و در حال حاضر روزانه حدود هزار نفر مصرف این ماده دخانی را ترک می‌کنند.
محققان مؤسسه سلامت انگلیس با تکیه بر آمار و ارقام به دست آمده از پژوهش‌ها می‌گویند: نرخ استفاده از سیگار به پایین‌ترین میزان خود طی سال‌های گذشته رسیده است؛ در حالی‌که جمعیت مصرف‌کنندگان دخانیات در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۹٫۸ درصد بود، داده‌ها حاکی از آن است، تنها ۱۴٫۹ درصد از بزرگسالان انگلیسی سیگار استعمال می‌کنند که این آمارها نشان از موفقیت دولت بریتانیا و سازمان‌های مردمی در کنترل دخانیات دارد.
بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، در حال حاضر انگلیس پس از سوئد در دومین رتبه مصرف پایین سیگار در میان کشورهای اروپایی قرار دارد. محققان انگلیسی گفته‌اند، در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۰۰ هزار نفر در این کشور موفق به ترک سیگار شده‌اند و اگر این روند ادامه یابد، طی یک دهه آینده نرخ استفاده از سیگار به زیر ۵ درصد خواهد رسید.
این بررسی در سایت «globalhubb.ro» منتشر شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association