شما اینجا هستید
NCDA » بازدید دکتر کمال اکبری از «شبکه ملی بیماری‌های غیرواگیر» در دفتر «جمعیت»

در این نشست که با حضور معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور جهت دیدار نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد عضو «شبکه ملی بیماری‌های غیرواگیر» با دکتر کمال اکبری و معرفی مأموریت، چشم اندازها، اهداف و موضوعات استراتژیک «شبکه»، در دفتر مرکزی «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران» برگزار گردید، دکتر محمدرضا مسجدی مدیر عامل «شبکه»، این حضور را قدم مهمی در راستای تعامل سازمان‌های مردم‌نهاد با دولت و مردم و همچنین اعتمادسازی فی مابین برشمرد.
معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با اشاره به نقش شبکه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در حل مشکلات مردم اظهار امیدواری نمود که تعامل بین وزارت کشور و سازمان‌ها پررنگ تر گردد و از سوی دیگر بر نظارت مستمر بر سمن‌ها در جهت رفع مشکلات احتمالی در راستای پیشرفت و ارتقای خودِ «سمن»ها تاکید نمود. وی با اشاره به لزوم قانون‌مند بودن فعالیت‌های «سمن»ها، مشارکت و تعاملات بیشتر بین وزارت کشور و این سازمان‌ها را نوید داد. دکتر کمال اکبری خواستار فعالیت مضاعف و حضور فعال «شبکه» و اعضای آن در برنامه های وزارت کشور خصوصا در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترسیم راهکارها برای چگونگی حضور فعال سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه شد.
در ادامه‌ی جلسه تعدادی از اعضای شبکه به بیان مشکلات خیریه‌ی سلامت و انجمن متبوع خود در راه کمک به مردم پرداختند و درحالی‌که از برخی نامه‌نگاری‌ها و کندی روال اداری گله‌مند بودند، پیشنهادات خود را در این موارد اعلام نمودند که دکتر کمال اکبری جهت بر طرف نمودن چنین مشکلاتی جهت تسریع در روال‌های قانونی مرتبط با سلامت و جان بیماران، قول مساعد و همکاری بیشتر و رسیدگی به این قبیل موارد خاص در کمیسیون‌های تصمیم‌گیری – نظارتی ویژه را دادند.
در انتهای نشست، دکتر محمدرضا مسجدی، دبیرکل «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران» ضمن به اشتراک گذاشتن تجارب، بر لزوم پاسخگویی، حمایت طلبی، شفافیت و اعتمادسازی بین  مثلث شبکه، دولت و مردم تاکید نمودند.
در پایان از دکتر کمال اکبری بابت فعالیت‌های مثمر ثمر ایشان و همکاری با «شبکه» تقدیر و تشکر به‌عمل آمد.
معاون مشارکت های اجتماعی وزارت کشور از مرکز فراموز «نفس پاک» جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات نیز بازدید داشت و ضمن تشکر بابت راه اندازی این مرکز و نگاه حمایتگرانه نسبت به سخت بودنِ ورود به آموزش‌های مهارتی مخصوص دانش‌آموزان از جمله “نه گفتن به دخانیات” و موانع موجود همکاری با‌ آموزش و پرورش تهران در جهت مثمر ثمر بودن و مشارکت در این مقولات، آن را مفید توصیف نمود و مساعدات لازم را نوید داد.
بی‌تردید تداوم هم‌اندیشی و هم‌یاری دکتر کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با نمایندگان «شبکه ملی پیشگیری بیماری‌های غیر واگیر» و بازدیدِ ویژه از واحد فرآموز نفس پاک «جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران» نویدبخش ارتباطات مضاعف مثمرثمر برای هم‌افزایی توان انجمن‌ها و خیریه‌های عرصه‌ی ارتقای سلامت اجتماعی می‌باشد.
لازم به ذکر است که در این جلسه نمایندگانی از مؤسسه خیریه بهنام دهش‌پور، انجمن دیابت ایران، انجمن قلب ایران، بنیاد خیریه نیکوکاری فردوس، انجمن سلامت خانواده ایران، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، انجمن حمایت از بیماران کلیوی، انجمن خیریه مهتا (حمایت از بیماران هموفیلی)، انجمن آلزایمر ایران، انجمن لوپوس ایران، بنیاد نیکوکاری کنترل سرطان، انجمن دیستروفی ایران، انجمن امداد به بیماران سرطانی، بنیاد نوید رستاک، بنیاد بیماری‌های نادر و تعدادی دیگر از خیریه‌ها و انجمن‌های سلامت حضور داشتند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association