شما اینجا هستید
استان ها » اجرای طرح شهر عاری از دخانیات در همدان

به گزارش روابط عمومی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا،”سیداحمد حسنی‌حلم” در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا که با حضور اعضاء مجمع خیرین سلامت همدان و پیرامون اجرای طرح شهر عاری از دخانیات تشکیل شد، اظهار کرد: امروزه بحث قلیان و سیگار معضلی جدی است که جوانان و نوجوانان را درگیر خود کرده و روازنه شاهد افزایش استعمال دخانیات در جامعه هستیم که مهمترین اقدام در این مورد این است که از حیث فرهنگی باید تلاش کرد مصرف دخانیات به عنوان یک امر ضدارزش در جامعه مطرح شود.

وی با اشاره به فعالیت تشکل‌های مردم نهاد و اجرای طرح شهری عاری از دخانیات، تصریح کرد: برای داشتن شهری پاک و عاری از دخانیان باید از ظرفیت سمن‌ها و انجمن‌ها بهره گرفت.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی در امر عدم استعمال دخانیان زمانبر بوده و در بلندمدت پاسخ می‌دهد، گفت: نیاز است کمیته‌ای در راستای داشتن شهری عاری از دخانیان تشکیل شود.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته بدون دخانیات یادآور شد: اقداماتی که در این هفته توسط مسئولان انجام می‌شود باید گسترش یافته و از هفته به سال تبدیل شود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: با توجه به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است متاسفانه در امر پیشگری در جامعه ما در همه ابعاد بسیار ضعیف عمل شده است.

“محمدعلی پرزاد” با اشاره به بروز بیماری‌های خاص، جسمی و روانی در جامعه افزود: تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد باید در حوزه فعالیت خود تا جایی که می‌توانند در زمینه سلامت جامعه وارد شده و به گونه‌ای عمل کنند که بخشی از آن در راستای مبارزه با مصرف دخانیات باشد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان همدان نیز با اشاره به اجرای طرح داشتن شهری عاری از دخانیات گفت: در راستای اجرای این طرح می‌توان با مذاکره و رایزنی با دستگاه‌های اجرایی و مسئولان شهری آن را اجرایی کرد.

دکتر محمدصادق صبا بر تشکیل کمیته‌ای برای بهره‌گیری از ظرفیت و توان تشکل‌های مردمی برای ارائه راهکار برای داشتن شهری پاک تاکید و تصریح کرد: در این کمیته نماینده‌ای از دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری و شورا نیز می‌تواند عضو باشد.

وی با بیان اینکه داشتن شهری عاری از دخانیات نیازمند اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است، افزود: مجمع خیرین سلامت برای اجرای طرح پاکسازی شهر از استعمال دخانیات نیازمند کمک‌های فکری و نرم‌افزاری ادارات و نهادها است.

در این جلسه اجرای طرح شهر عاری از دخانیات در همدان مطرح شد و مورد موافقت قرار گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association