شما اینجا هستید
اخبار » دانشجویان دانشگاه استنفورد به دنبال راههای جدیدی برای مقابله با دخانیات هستند

به گزارش سایت خبری جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، به همین دلیل، این استاد رشته مردم‌شناسی تصمیم گرفته است سیمنار مقدماتی با عنوان سیگار کشیدن و بازتاب‌ها در سلامت جهانی برگزار کند. کورمن با ده نفر از دانشجویانش در حوزه صنعت جهانی دخانیات و آنچه که در این باره باید انجام شود کار می‌کند.
در این کلاس دانشجویان پروژه‌ای را بر اساس اطلاعاتی که در اینترنت پیدا می‌کنند پیش می‌برند که در آن باید ویژگیهای مختلف دخانیات را بشناسند. آن‌ها این سوال مهم را از خود می‌پرسند که با شناختی که از ویژگی‌های دخانیات در سطح جهانی به دست آورده‌اند، با چه استراتژی‌هایی خواهند توانست از میزان آسیب‌های آن بکاهند؟ در حقیقت دانشجویان باید به جستجوی بکرترین ایده‌هایی باشند که تا به حال به کار گرفته نشده‌اند.
تاکنون نتیجه این کلاسها بسیار موفقیت آمیز و امیدوار کننده بوده است. کورمن می‌گوید: «بسیاری از دانشجویانی که در این دوره ثبت نام کرده بودند، خاصه دانشجویان سال‌های اول و دوم به سرعت توانسته‌اند مفاهیم و داده‌های مرتبط را جمع‌آوری کنند و هوشمندانه روی هر یک از آن‌ها کار کنند. آن‌ها روش‌هایی را طراحی کرده، آنها را به تصویر در آورده‌اند و از ابزارهای رسانه‌ای قوی برای انتقال مفاهیم خود استفاده می‌کنند که بسیاری از آن‌ها برای من جدید هستند.»
وی ابراز امیدواری کرد با ادامه ایجاد حساسیت در میان این دانشجویان، بتوان به راهکارهایی قابل اجرا در سطح جهانی دست یافت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association