شما اینجا هستید
اخبار » افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه گمرکی دخانیات در افغانستان

به گزارش سایت خبری جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران به نقل از تسنیم، پارلمان افغانستان در صحن علنی این مجلس تصمیم گرفت تا با افزایش صددرصدی تعرفه گمرکی سیگار، از افزایش فروش و استعمال دخانیات جلوگیری کند. اعضای پارلمان افغانستان خواستند تا با طرح اصلاح ماده ۲۰ قانون مالیات تنباکو و دخانیات، از واردات بیش از اندازه سیگار در این کشور جلوگیری کنند.
نمایندگان مردم در پارلمان افغانستان افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه گمرکی سیگار را تنها راه حل کنونی برای جلوگیری از افزایش فروش و استعمال دخانیات در این کشور دانستند. اعضای پارلمان این کشور از حکومت افغانستان خواستند تا در مورد صادرات مجدد سیگار پس از وارد شدن به این کشور نیز تجدید نظر کند، زیرا این امر در نهایت به ضرر مردم افغانستان است. همچنین آن‌ها از نهادهای نظارتی خواستند تا با نظارت دقیق از ورود دخانیات به افغانستان از واردات غیرقانونی آن جلوگیری کنند.
نمایندگان مردم در پارلمان افغانستان تأکید کردند که تمام تاجران سیگار در افغانستان پاکستانی هستند و مافیای دخانیات این کشور در دست پاکستان است، به همین دلیل باید واردات سیگار در این کشور کنترل و از صادرات آن نیز جلوگیری شود. طرح افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه گمرکی سیگار در پارلمان افغانستان در حالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که شماری از اعضا مخالف این موضوع مخالف بوده و خواستار افزایش ۵۰ درصدی تعرفه گمرک سیگار بودند. در نهایت طرح افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه گمرکی سیگار در افغانستان با اکثریت آرا در پارلمان این کشور به تصویب رسید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association