شما اینجا هستید
اخبار » افزایش مصرف سیگار در میان زنان پاکستانی

به نقل از مطالعه زنان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران- براساس یافته‌ها ۵۴ درصد زنان اذعان داشتند که حداقل یکی از اعضای خانواده آن‌ها یکی از انواع مواد دخانی را مصرف می‌کند. شیوع دخانیات بدون دود ۲۵/۴۲ درصد و دخانیات همراه با دود ۱۸ درصد بوده است. ۵ درصد از زنان نیز از هر دو نوع دخانیات استفاده می‌کرده‌اند. مقایسه این آمارها با پیمایش سال ۲۰۰۳-۲۰۰۲ نشان می‌دهد که سهم زنان در میان مصرف‌کنندگان دخانیات، تنها ۲/۶ درصد بوده است.
در میان مصرف‌کنندگان، ۸۵ درصد برای ترک دخانیات در طول دوازده ماه گذشته تلاش کرده‌اند؛ این در حالی است که ۷۹ درصد آن‌ها توصیه پزشکی برای ترک دخانیات دریافت کرده‌اند. بیشتر این زنان بی‌سواد و فقیر بوده و اطلاعات کافی در زمینه تاثیرات منفی دخانیات نداشته‌اند؛ گرچه اکثر آن‌ها اعتراف کرده‌اند که تصاویر هشداردهنده روی پاکت‌های سیگار احساس ترس در آن‌ها ایجاد می‌کند.
طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت، مصرف دخانیات در کشورهای پیشرفته رو به کاهش گذاشته است و این روند در کشورهای در حال توسعه رو به افزایش است و زنان و جوانان در این کشورها هدف تبلیغات صنعت دخانیات قرار گرفته‌اند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association