شما اینجا هستید
اخبار » دانشگاه صنعتی امیر کبیر به کمپین «سیگار ممنوع» پیوست

به گزارش سایت خبری جمعیت، گفتنی است یکی از فعالیت های جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، دانشگاه بدون دود و دخانیات است که در همین راستای قوانینی نیز تدوین شد. قوانینی که حد فاصل استعمال دخانیات را حتی در خارج از ساختمان های دانشگاه نیز مشخص می کند. دانشجویان می بایست بر اساس این ضوابط در محیط دانشگاهی و آموزشی سیگار نکشند. البته این طرح در بعضی از دانشگاه ها به خوبی اجرا می شود و در برخی دانشگاه ها نیز به صورت کمرنگ تری اعمال می شود. حال این در حالیست که معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه دانشگاه برای پیوستن به کمپین «سیگار ممنوع» خبر داد.
دکتر صراف شیرازی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال انجام اقدامات اولیه برای پیوستن به کمپین «سیگار ممنوع» (No smoking) است. زیرا باید برای فرزندان نابغه این دانشگاه محیطی فراهم شود که از هر امری که باعث دور شدن دانشجو از فضای علمی شود جلوگیری شود.

حال که دانشگاه صنعتی امیر کبیر نیز به این کمپین پیوسته است، امید است دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحصیلی دیگر نیز از این کمپین حمایت کرده و قوانین را سختر از گذشته اعمال کنند. زیرا در این بین تنها دانشجویان، نوجوانان و جوانان هستند که بیشترین آسیب را در سنین پر خطر خواهند دید. آسیب هایی که جبران آن در آینده بسیار سخت تر از پیشگیری در سنین پایین تر است.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association