شما اینجا هستید
اخبار » «خانه خورشید» دربش به روی زنان معتاد همیشه باز است

به گزارش سایت خبری جمعیت، «مرضیه» مادر ۳۸ ساله همانطور که پسرش را روی پایش خوابانده، پکی به سیگار زد و گفت: از سنین بسیار پایین سیگار کشیدن را شروع کردم. درست یادم نیست چند ساله بودم ولی یادم است بچه بودم. بعد از سیگار شروع به مصرف انواع مواد مخدر کردم. هر چی بود از این پک سیگار شروع شد.

گفتم حداقل جلوی بچه سیگار نکشید، لبخند زد و گفت: کار از این حرفها گذشته. این بچه بیشتر روز در کنار من هستش. چه مواقعی که در حال استعمال مواد مخدر ویا فروش آن هستم، چه الان که در حال خواب است.

سحر یکی از زنان سرزمین خورشید است. پدرسحر هم معتاد است، او می گوید: از بچگی تا کنون از وقتی یادم هست شاهد اعتیاد پدرم بودم. همیشه سیگاری گوشه لبش داشت و با صدای ضعیفی اسممو صدا می زد. وقتی می یومدم کنارش، همیشه بوی سیگار و مواد مخدر می داد. به هر حال وقتی در یک چنین خانواده ای باشه ناخودآگاه به سمت استعمال مواد مخدر و یا دخانی می روی.

74294_174

لازم بذکر است «خانه خورشید»خدمات روانشناسی و مددکاری هم به زنان ارایه می‌دهد؛ آموزش افراد دارای رفتارهای پرخطر در رابطه با تزریق ایمن و راه‌های پیشگیری از ابتلا به ایدز و هپاتیت را در دستور کار دارد.

خانه خورشید یا همان مرکز کاهش آسیب اعتیاد زنان، بهترین وسیله برای دسترسی به بیماران دور از دسترس هستند و از این‌رو کلیدی‌ترین وسیله برای کنترل بیماری‌های عفونی مانند ایدز و هپاتیت به شمار می‌آیند. بنابراین شناسایی مکان‌های تجمع زنان کارتن خواب و برقراری ارتباط با آنها از اولویت‌های اصلی این مرکز است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association