شما اینجا هستید
اخبار » به رها شدن زنان از خشونت و عواقب آن کمک کنیم

به گزارش سایت خبری جمعیت، دکتر مارگارت چان با اشاره به کنفرانس زنان که در هفته گذشته در کپنهاگ و با حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی برگزار شد، در ادامه افزود: باید به رها شدن زنان از خشونت و عواقب آن کمک کنیم زیرا اصلی ترین ملاحظه توسعه پایدار است و ما در حال حاضر در دنیایی زندگی می کنیم که بعد اخلاقی خود را از دست داده است و به عنوان نمونه می بینیم که در سوریه و یمن، مردم را گرسنه نگه می دارند یا به آنها تجاوز جنسی می کنند و یا بیمارستانها را بمباران می کنند تا به اهداف تروریستی خودشان جامه عمل بپوشانند.

چان تصریح کرد: ما باید برای رسیدن به موفقیت ها و دستاوردهای اهداف توسعه هزاره به خودمان تبریک بگوییم به عنوان نمونه کشور کوبا، اولین کشوری است که توانسته انتقال ویروس ایدز از مادر به کودک را متوقف کند و یا خوشبختانه به ریشه کن کردن فلج اطفال در بسیاری از کشورهای دنیا نزدیک شده ایم.

رئیس سازمان بهداشت جهانی ضمن ابراز نگرانی از مصرف دارو در دنیا، تاکید کرد: باید مصرف دارو در دنیا منطقی شود تا آسیب های ناشی از مصرف زیاد آن به مردم وارد نشود.

چان با بیان اینکه وارد مرحله حساسی از توسعه پایدار سلامت شده ایم، افزود: در مجمع امسال ۷۶ دستور وجود دارد که در تاریخ برگزاری مجمع بی سابقه بوده و نشان دهنده انتظارات کشورهای مختلف از سازمان بهداشت جهانی است.

وی در بخش پایانی یادآور شد: مردم جهان نگران هزینه هایی هستند که به دلیل بیماری های غیرواگیر بر کشور آنها تحمیل می شود و لازم است تا از کشورهای عضو این سازمان که برای کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر برنامه های مدونی دارند، تشکر و تقدیر کنم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association