شما اینجا هستید
اخبار » بازدید از فرآموز توسط سفیران سلامت کشورهای مختلف

در این بازدید سمانه زمانی ضمن توضیح فعالیت های این مرکز گفت: نگاه ما در سیستم مدیریت شهری،یک نگاه سیستمی است لذا تمام گروه های سنی را جهت آموزش باید تحت پوشش قرار دهیم. همچنین با توجه به اینکه سیستم مدیریت یکپارچه شهری در ایران نداریم حوزه درمان مربوط به وزارت بهداشت و حوزه آموزش و پیشگیری را اداره سلامت شهرداری تهران بر عهده دارد.

DSC_9893

مدیر اداره سلامت شهرداری تهران در ادامه افزود: ما ۲۲ مرکز فرآموز جهت آموزش به کودکان و نوجوانان را داریم. این مرکز نیز کودکان را تا سن  ۱۲ سالگی جهت پیشگیری از استعمال دخانیات آموزش می دهد. البته سایر مراکز فرآموز ما در بخش های مختلف آسیب های اجتماعی در سنین مختلف کودکان و نوجوانان را آموزش می دهند.

DSC_9883

 

وی ادامه داد: فضای فرآموزهای ما کارگاهی است و یک پرسه آموزشی را از ابتدا تا زمانیکه از مرکز خارج می شوند دنبال می کنند. امید است که آموزش ها آنقدر تاثیر گذار باشد تا در آینده به سمت رفتارهای پرخطر نروند.

مرکز فرآموز با کمک جمعیت فعالیت می کند

فاطمه متین خواه در ادامه صحبت های خانم زمانی گفت: اینجا تنها مرکزی است که با همکاری اداره سلامت شهرداری تهران و جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات اداره می شود. ما بارها در کنگره های مختلف سازمان جهانی بهداشت شاهد بوده ایم که در زمینه آموزش و پیشگیری برای کودکان، کشور هند تجربیات بسیاری خوبی را تا کنون ارائه کرده است. لذا این مجموعه آمادگی خود را جهت همکاری در بخش آموزش کودکان و نوجوانان در پیشگیری از استعمال مواد دخانی با کشور هند را اعلام می کند.

DSC_9905

سرپرست مرکز فرآموز در خاتمه گفت: اتاق های مختلفی در اینجا طراحی شده، که بر اساس نیازهای بچه ها آموزش های لازم به کودکان ارائه می شود.

DSC_9925

در خاتمه این بازدید مهمان های از تمامی بخش های فرآموز بازدید کرده و به تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.

همچنین در پایان این مراسم تمامی میهمانان با قرار دادن گلدان در شیشه های قلیان به کمپین «قلیان ها را گلدان کنیم» پیوستند.

DSC_0031

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association