شما اینجا هستید
اخبار » مردم از طریق رسانه ها باید با مضرات سیگار آشنا شوند

دکتر مجید صمصامی سرطان سینه را از شایع ترین سرطان در زنان اعلام کرد و گفت: آمار جمعیت جوان مبتلا به این بیماری از میانگین جهانی در این زمینه بیشتر است.
این فوق تخصص جراحی سرطان، با اشاره به اینکه سرطان سینه در ایران نسبت به کشورهای غربی کمتر است، اظهار کرد: در ایران ۳۰ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر مبتلا به این بیماری می شود که این رقم در کشوری غربی بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر است.این بیماری تعدادی از جمعیت جوان کشور را درگیر کرده و به همین دلیل نگرانی هایی را ایجاد کرده که باید برای کاهش آن اقدامات جدی انجام گیرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: سبک و شیوه زندگی غلط، مصرف غذاهای پرنمک، استعمال مواد دخانی، مصرف شکر و شیرینی جات و غذاهای آماده از جمله عوامل ایجاد سرطان هستند.
صمصامی بر اصلاح سبک زندگی در جامعه تاکید و به مردم توصیه کرد که از خوردن غذاهای پرنمک، شیرین و چرب به شدت خودداری و در مقابل به خوردن سبزیجات و میوجات اقدام کنند.وی برلزوم پیشگیری از ابتلا به سرطان تاکید کرد و گفت: علاوه بربرنامه ریزی مناسب مسئولان، رسانه ها هم در پیشگیری از ابتلا به سرطان ها می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association