شما اینجا هستید
اخبار » امروز همه افراد وظیفه دارند تا اتحاد و دوستی خود را حفظ کنند

حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی شامگاه جمعه در یادواره شهدای حرم ورامین که در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهرستان برگزار شد با اشاره به ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امام راحل پیش از آغاز نهضت اسلامی از شخصیت برجسته و والایی در حوزه علمیه برخوردار بود و همگان ایشان را به دین داری، وفاداری و اخلاق می شناختند.

وی همچنین در مراسم تجلیل از نیم قرن خدمات فرهنگی و معنوی آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه ورامین هدیه ای به رسم یادبود به ایشان اهدا کرد و گفت: امروز همه افراد وظیفه دارند تا اتحاد، همدلی ، رفاقت و دوستی خود را حفظ کنند ، اگر سخن تفرقه آمیز از حلقوم هر فردی خارج شود ، آن فرد در اصل بلندگوی شیطان شده است ، بدترین درد و مرض برای ایران ، ایجاد اختلاف در نظام است .

محمدی تصریح کرد: امروز عامل وحدت جامعه ولی فقیه است ، همه باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بوده و اطاعت از ایشان را بر خود فرض بدانند تا انقلاب به سرمنزل مقصود خود برسد.
وی افزود : بعضی از افراد به زبان ادعاهایی دارند که ما چنان کردیم و امروز چنان می کنیم ولی زمان عمل که می شود ، پا پس می کشند اما امام راحل در راه هدفش هر چه داشت را فدا کرد و همچون امام حسین (ع) سختی های فراوانی را تحمل و حتی فرزند خویش را تقدیم اسلام کرد. امام در راه پیروزی انقلاب درد ، رنج ، گرفتاری و دوری از وطن را به جان خرید ولی خم به ابرو نیاورد .
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: مهمترین هدف انقلاب اسلامی که در قانون اساسی نیز به آن تأکید شده آن است که انسان ها تنها بنده خدا باشند و همه مردم و مسلمانان جز در مقابل خداوند ،به هیچ بنده ای سر تعظیم فرود نیاورند و این همان نقطه ای است که استکبار جهانی با آن مشکل دارد.
وی گفت : گناه بزرگ ما از نگاه آمریکا و دول استعمارگر آن است که ما جز خدا را نمی پرستیم چرا که آنان مانند فرعون ادعای خدایی دارند. حکومت ننگین پهلوی و کارنامه سیاه آن چه در دوران رضاخان و په در زمان پسرش تنها در مسیر دشمنی با اسلام حرکت کرد که نمونه آن را می توان در قتل عام حدود چهار هزار نفر از مردم در مسجد گوهرشاد مشاهده کرد ، مردمی که تن به کشف حجاب ندادند و در حرم امام رضا (ع) به خاک و خون کشیده شدند.
رئیس هیات امنای جمعیت بیان کرد: رضا خان در ابتدای کار خود حتی با قزاق ها هیأت های عزاداری به راه می انداخت ولی بعد از تسلط بر حکومت برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و برپا کردن مجالس روضه خوانی را ممنوع کرد.رژیم پهلوی املاکی که در راه امام حسین (ع) وقف شده بود را به دیگران بذل و بخشش کرد که مبادا سرمایه ای برای اقامه عزای امام حسین (ع) در دست مردم باشد.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب افزود : محمدرضا پهلوی دشمنی با اسلام را به شیوه ای دیگر دنبال می کرد به گونه ای که ارکان حکومت خود و منصب های حساسی از جمله نخست وزیر ، وزیر دربار و پزشک مخصوصش را از بهائیان و یهودیان انتخاب می کرد ، نوکر بی اختیاری که همه حرکاتش توسط آمریکایی ها برنامه ریزی می شد.در آن زمان ، میزان فروش نفت ایران شش میلیون بشکه بود ولی ایران تنها درآمد ۳۰۰ هزار بشکه را دریافت می کرد و مابقی را آمریکا و انگلیس به تاراج می بردند.
وی بیان کرد: محمدرضا پهلوی با بهره گیری از ۴۱۰ هزار نفر ارتشی ، ۶۰ هزار نیروی ژاندارمری و ۶ هزار نیروی رسمی ساواک تلاش می کرد که از حکومت خود از پشتیبانی مستقیم آمریکا برخوردار بود حراست کند ولی در مقابل امام راحل تنها به پشتوانه مردم توانست این رژیم که فساد فراگیری آن را در برگرفته بود را سرنگون ساخته و اسلام را زنده کند.اگر در ۳۸ سال پیش این انقلاب پیروز نمی شد امروز از اسلام چیز جز نام آن باقی نمی ماند و معلوم نبود که چه بر سر دختران ، پسران ، دانشگاه و مراکز تفریحی ما می آمد. امروز با وجود نارسایی های که وجود دارد ، نظام مقدس جمهوری اسلامی از امنیتی پایدار برخوردار است .
محمدی گلپایگانی تأکید کرد: آمریکا ام الفساد جهان است و اسرائیل نوچه این کشور ظالم است ، شعار مرگ بر آمریکا هیچ گاه از ملت ایران جدا نمی شود.
وی گفت : امروز شاهدیم که اسرائیل از جنایات داعش در کشورهای مسلمان جشن گرفته چرا که دیگر کسی به یاد مظلومیت فلسطین نیست و آن ها به راحتی حتی مسجدالقصی را نیز از بین خواهند برد.
وی با اشاره به شهادت جمعی از آتش نشانان در حادثه آتش سوزی پلاسکو گفت : ۱۶ جوان ایران اسلامی با علم به خطرات پیش رو تن به آتش زدند تا جان دیگر انسان ها را نجات دهند ، آمریکا باید بداند که میلیون ها نفر از این جوانان در کشور ایران حضور دارند.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: ایران هیچ گاه جنگ طلب نیست ولی اگر روز اقتضا کند ، ملت ایران با روح و جسم و تمامی وجود از ایمان ، نظام و کشورشان دفاع می کنند و اجازه نمی دهند دوران سیاه طاغوت بار دیگر به این کشور باز گردد تا پرچم انقلاب به دست صاحب الزمان(عج) سپرده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association