شما اینجا هستید
اخبار » برخورد با توزیع کنندگان قلیان در بندرعباس

محمدرضا زارعی با بیان این که سال روز جهانی بدون دخانیات، ۳۱ ماه می مصادف با ۱۰ خرداد و هفته ملی (۱۰-۴ خرداد) است، گفت: در نخستین روز از این هفته، جمع آوری مراکز عرضه قلیان و همچنین برخورد با توزیع کنندگان قلیان توسط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با همکاری خوب اداره نظارت بر اماکن عمومی و فرماندهی نیروی انتظامی این استان انجام شد.

زارعی با اشاره به تشدید برخورد با مراکز توزیع قلیان اظهار کرد: این طرح همزمان با کل کشور آغاز شده است؛ ۴ مرکزعرضه قلیان پلمپ و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.همچنین در این طرح از ۶ مرکز و مکان عرضه قلیان بازدید به عمل آمد و ۱۲۶ عدد قلیان نیز جمع آوری و ضبط شد.

زارعی با اشاره به اینکه طرح برخورد با عرضه کنندگان قلیان به طور نامنظم و نامحسوس ادامه خواهد داشت، گفت: عرضه کنندگان قلیان در بندرعباس با تشکیل پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع می شوند.

زارعی فرهنگ سازی را در کاهش مصرف قلیان و دخانیات مهم دانست و افزود: این مهم باید در جامعه به ویژه از مدارس و دانشگاه‌ها انجام شود.

سرپرست بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با اشاره به اهمیت آموزش در خصوص رفتار خانواده‌ها گفت: متأسفانه گاهی شاهد این جریان هستیم که خانواده‌ها در کنار فرزندان خود، دخانیات و قلیان مصرف می‌کنند که اثرات منفی در رفتار فرزندان خواهد داشت. در بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهر بندرعباس که با حضور رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس انجام شد، دو مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل نواقص بهداشتی در بندرعباس پلمپ شد.

زارعی افزود: در راستای اجرای برنامه های بهداشتی و بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و به منظور تأمین سلامت مواد غذایی در ۱۰تیرماه، دو مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی شامل یک باب قنادی و یک باب آشپزخانه بیرون بر به علت عدم رعایت موازین بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط این مرکز در شیفت صبح، ضمن معرفی به مراجع قضایی، پلمپ شد. گروه بهداشت محیط و حرفه ای به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت شکایات مردمی و رسیدگی به تخلفات بهداشتی است و همشهریان می توانند با مشاهده تخلفات بهداشتی در سطح شهر موارد را از طریق سامانه رسیدگی به شکایت مردمی ۱۹۰ به اطلاع مأمورین بهداشت محیط برسانند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association