شما اینجا هستید
اخبار » خطر سقط جنین در کمین سیگاری ها

یائسگى زودرس در کمین زنان سیگارىسهیلا انصارى پور مسئول کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا با بیان اینکه مخاطرات محیطى بر روى بارورى و یائسگى زنان تاثیرگذار است، گفت: سبک زندگى، داروهاى مصرفى و آلودگى محیط از علل نابارورى زنان محسوب مى شوند.

وى ادامه داد: برخى آلودگى هاى محیطى با مصرف مواد غذایى وارد بدن شده و در خون تاثیراتى به جا می گذارند که نابارورى زنان را به دنبال دارد؛ به عنوان مثال بالا بودن سطح جیوه خون ناشى از مصرف ترکیبات دریایى با نازایى در ارتباط است.

مسئول کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا مصرف سیگار را یکى از عادت هاى نادرست که عامل نابارورى است، معرفى کرده و افزود: در مطالعه اى بر روى ١٠ هزار زن سیگارى و ١٩ هزار غیر سیگارى تاثیر این ماده دخانى بر بارورى مورد بررسى قرار گرفت.

انصارى پور عنوان کرد: محققان در این مطالعه دریافتند زنان سیگارى بیشتر دچار نابارورى شده اند؛ همچنین مصرف سیگار عامل سقط جنین در باردارى طبیعى و باردارى به روش IVF نیز شناخته مى شود.

وى با اشاره به ارتباط سیگار و یائسگى زودرس اظهار کرد: خانم هاى سیگارى یک تا چهار سال زودتر یائسه مى شوند که این موضوع عوارض زیادى به همراه دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association