شما اینجا هستید
اخبار » مالیات بر ارزش افزوده سیگار باید در عمل به طرح تحول سلامت کمک کند

اکبر ترکی افزود: به هر حال بعضی از بیمه ها بعضی خدمات درمانی را پوشش می دهند، اما بعضی دیگر همان خدمات را از شمول بیمه ای خود خارج کرده اند. ضمن این که بسیاری از خانواده های ایرانی، چند دفترچه بیمه دارند که باعث شده مراجعه های بیش از حدی به بیمارستان ها و مراکز درمانی داشته باشند و بخش بهداشت و درمان با مشکل مواجه شود. از این رو، یک کاسه شدن بیمه ها و در کنار آن اعمال یک نظارت قوی، منفعت مردم و نظام سلامت را تامین می کند.

نماینده مردم فریدن، چادگان، فریدونشهر، بویین و میان دشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پیش از اجرای طرح تحول سلامت، دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه سلامت این بود که مردم به جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند، اظهار داشت: مردم واقعا شرایط بسیار سختی داشتند و گاهی اوقات در خصوص تامین هزینه های درمانی دچار فقر می شدند. طرح تحول سلامت به این علت به وجود آمد که به این نابسامانی در بخش بهداشت و درمان پایان دهد و خدا را شکر این اتفاق افتاد و هزینه های درمانی در بخش بیمارستان های دولتی کاهش پیدا کرد و بخشی از اقشار محروم جامعه نیز که هیچ بیمه ای نداشتند، صاحب دفترچه بیمه شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر این که طرح تحول سلامت برای تداوم به منابع پایداری نیاز دارد، خاطر نشان کرد: هر چند بخشی از منابع مالی مثل ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها، یک درصد ارزش افزوده و مالیات بر دخانیات از گذشته به طرح تحول اختصاص پیدا کرده است، اما باید این منابع در مقام عمل هم تخصیص پیدا کند و البته می توان آن ها را با تخصیص های بیشتری تقویت کرد.

به گزارش سلامت آنلاین، عضو کمیسون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: طرح تحول سلامت مثل سایر طرح های بزرگ خالی از اشکال نیست، اما به جای ایراد گیری یا حتی حکم دادن به توقف آن، می توانیم کمک کنیم، نقاط ضعفش را مرتفع کند. مجلس نیز همراهی و همدلی لازم را با دولت و وزیر بهداشت خواهد داشت تا نظام سلامت در انجام رسالت خود با مشکل مواجه نشود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association