شما اینجا هستید
اخبار » فرهنگ کتابخوانی در مقابل قلیان کشیدن افت کرده است

رحیم خستو که صبح امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی البرز و هیئت همراه سخن می گفت، اذعان داشت: کتاب و کتابخوانی در تمام ادیان الهی مورد احترام هستند و بسیاری از گنجینه های ارزشمند و میراث کهن ملل مختلف از جمله ایران نیز به صورت کتاب به یادگار مانده اند، همچون شاهنامه که روایت فرهنگ و تمدن ایران است.

عضو پارلمان شهری کرج با بیان اینکه علم و دانش در کتاب متجلی شده است و کتابخانه ها نمادهای فرهنگ و هویت یک شهر به شمار می روند، اظهار کرد: اینکه کرج در بحث آمار زیرساخت های کتابخانه ای کلانشهری فقیر به شمار می رود یا اینکه دسترسی دوستداران کتاب به غذای روح شان بسیار محدود می باشد، جای تاسف است، در حالی که شهر مملو از قلیان سرا و مراکز فروش لوازم آرایشی شده است!

وی افزود: قانون شهرداری ها را ملزم به پرداخت سهمی از درآمدهای خود به اداره کل کتابخانه ها نموده و ما نباید در برابر قانون مقاومت به خرج دهیم و باید بدانیم که این هزینه ها در راستای توسعه فضاهای کتابخانه ای و ارتقای فرهنگی صورت می پذیرد و یکی از دلایل اعتماد مردم به لیست امید نیز مطالبه گری برای رشد شاخص های فرهنگی بوده است.

خستو در عین حال تاکید کرد که خریداری کتابها از سوی اداره کل کتابخانه های البرز نباید به صورت سلیقه ای باشد و در این مقوله مهم باید سلایق اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان لحاظ شود و اینکه خرید صرفاً از برخی انتشارات خاص صورت پذیرد و فضای رانت ایجاد شود، قابل قبول نیست.

فریده بزنی بیرانوند دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج نیز در تکمیل صحبت های همکار خود خواستار رسیدگی بیشتر به وضعیت کتابخانه ها و محرومیت زدایی از عرصه فرهنگ و هنر شد و به مطالبات شهروندان در این خصوص اشاره کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association