شما اینجا هستید
اخبار » تشکیل شبکه ایرانیان متخصص سرطان در اروپا

در این نشست ابتدا دکتر کیوان مجیدزاده، رییس پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان) ضمن تشریح وضعیت سرطان و تحقیقات و درمان آن در کشور، مشکلات، توانمندی ها و پیشرفت های محققان و متخصصان ایرانی را تشریح کرد.

وی همچنین درخصوص پروژه های مشترک پژوهشکده معتمد (مرکز تحقیقات سرطان) با مراکز معتبر اروپایی به خصوص با دانشگاه های آمستردام، لایدن و آیندهوون هلند و نیز عضویت این پژوهشکده در کنسرسیوم جهانی ژنتیک سرطان پستان، گزارش جامعی ارایه کرد.

سپس دکتر رامین صرامی فروشانی، رییس بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپا (آیسفا) ضمن تشریح توانمندی های فنی موجود در اروپا، بر اهمیت استفاده از ظرفیت ارزشمند متخصصان ایرانی مقیم اروپا تاکید کرد.
وی افزود: با پشتیبانی مستمر و موثر رایزنی علمی در اروپا، شبکه های حرفه ای و تخصصی نخبگان و فرهیختگان ایرانی در علوم و فناوری های مختلف توسط ایسفا در حال شکل گیری است که یقینا در حمایت علمی و فنآوری کشورمان‌ مثمرثمر بوده و زمینه به فعالیت رساندن و استفاده از پتانسیل بالقوه نخبگان ایرانی مقیم خارج را بیش از پیش فراهم خواهد آورد.
در ادامه دکتر قادر قربانی اصل نماینده علمی جمهوری اسلامی در اروپا ضمن تاکید بر گسترش و حمایت از شبکه های متخصصین ایرانی در اروپا پیشنهاد کرد که برنامه ریزی اجرائی تشکیل شبکه متخصصان ایرانی سرطان مستقر در اروپا توسط آیسفا و پژوهشکده معتمد انجام گیرد و رایزنی علمی و فناوری در اروپا نیز حمایت های لازم را در این خصوص به عمل آورد.
در راستای این پیشنهاد، مقرر شد که شبکه ای متناظر از متخصصان داخلی توسط پژوهشکده معتمد در داخل کشور نیز شکل گیرد و با تبیین و ایجاد یک مکانیسم پویا با حمایت رایزنی علمی و فناوری، ارتباط بین این دو شبکه تقویت شود و زمینه همکاری های بیش از پیش متخصصین سرطان در داخل و خارج از کشور فراهم شود تا تحقیقات و پروتکل های درمانی در خصوص این بیماری را بهبود و ارتقا بخشد.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association