شما اینجا هستید
اخبار » مرکز فرآموز «نفس پاک» طی «هفته ملی بدون دخانیات» در مناطق گوناگون تهران حضور فعال داشت

جشن‌های در طول هفته ملّی بدون دخانیات با هدف آشنایی کودکان با زیان‌های مواد دخانی و آموزش مهارت‌های رفتاری از جمله «نه گفتن» به دخانیات برگزار گردید. تأکید بر این‌که با مصرف مواد دخانی، از سوی والدین، کودکان در معرض دود دست دوم (همان لحظه، پخش شده در محیط) و دست سوم (تا سالیان، باقی‌مانده در محیط) هستند، از موارد قابل توجه در این گِردِهَم‌آیی‌ها بود. کودکان به همراه والدین خود از این جشن¬ها استقبال نمودند و شعار نه به سیگار و قلیان را دسته‌جمعی بارها یادآوری و تکرار کردند؛ همچنین راه‌های مصون ماندن از دود تحمیلی دخانیات و روش‌های تذکر صحیح به والدین و اقوام نزدیک در زمینه‌ی عدم مصرف مواد دخانی را آموختند.
لازم به ذکر است که مسئولین مناطق مختلف شهرداری و ادارات سلامت در این جشن‌ها حضور داشتند و برگزاری چنین مراسم‌های شاد و کودکانه¬، با سبک آموزشی را راهکار بسیار مهمی برای پیشگیری از استعمال دخانیات در آینده‌ی کودکان و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از دخانیات در نسلِ آینده دانستند. آنها بر این اصل تاکید نمودند که آموزش و شناخت مهارت‌های رفتاری در کودکی از بزرگترین اهرم‌های پیشگیری از استعمال دخانیات در بزرگسالی است.
برنامه‌های مرکز فرآموز «نفس پاک» در هفته ملی بدون دخانیات به شرح زیر بود:
یکشنبه، ششم خرداد؛ خانه مشق، منطقه ۹ شهرداری
دوشنبه، هفتم خرداد؛ مجموعه شهید مختار سلیمانی، منطقه ۱۸ شهرداری
سه‌شنبه، هشتم خرداد؛ مجتمع امام علی (ع)، منطقه ۲۲ شهرداری
چهارشنبه، نهم خرداد؛ مجتمع شهید غنی پور، منطقه ۱۰ شهرداری
و سرای محله ارامنه، منطقه ۷ شهرداری
پنج شنبه، دهم خرداد؛ سرای محله شریعتی شمالی، منطقه ۱۹
و پارک لاله، منطقه ۶
لازم به ذکر است مدیر مرکز فرآموز «نفس پاک» دکتر فاطمه متین‌خواه و همکاران مرکز، عاطفه خلفی، معصومه قدرتی و مرجان نعمتی می‌باشند. همچنین جشن‌ها با حضور نیما مجیب و حسین اکبری مجری برنامه‌های کودک، حسن خشیج و رحمان اجاقلو، بازیگران طنز و اجرای موسیقی توسط جناب عطاری برگزار گردید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران | Iranian Anti Tobacco Association