اخباراخبار جمعیتویژه

نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار شد

با همکاری نماینده امین «جمعیت» در آستارا صورت گرفت؛

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، نمایشگاهی تحت عنوان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با همکاری نمایندگی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در شهرستان آستارا برپا شد.

به گزارش روابط عمومی « جمعیت» به نقل از ایسنا، عنایت رضایی پور فرماندار آستارا در آیین افتتاح این نمایشگاه در محل دبیرستان افروز شهر مرزی آستارا  عنوان کرد: این هفته فرصت مناسبی است تا با حضور پررنگ‌تر خود اقدامات و برنامه‌هایی با محوریت پیشگیری از اعتیاد جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی اجراشده و از حداکثر ظرفیت‌ها جهت دسترسی به خدمات درمان و کاهش آسیب اعتیاد نیز استفاده شود.

وی افزود: ضروری است در مدارس برنامه‌های پیشگیرانه برای نوجوانان و دانش آموزان آموزش داده شود زیرا اجرای برنامه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد به‌منظور آگاه‌سازی مناسب و به‌موقع آحاد جامعه بالأخص جوانان و خانواده‌ها می‌تواند در تربیت نسل سالم به‌عنوان سرمایه انسانی کشور نقش بسزایی داشته ‌باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اجرای فعالیت‌های فرهنگی و پیشگیری، برای مبارزه با مواد مخدر است و گسترش فعالیت‌های فرهنگی در این زمینه موجب نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری در سطح جامعه می‌شود، افزود: با توجه به حجم تهدیدات موجود در زمینه مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی، لازم است با همکاری همه نهادهای مسئول، این فعالیت‌ها نیز گسترده‌تر شود.

فرماندار آستارا، گفت: آگاهی ‌بخشی به دانش‌آموزان و تکیه‌بر آموزش‌ در چارچوب مدرسه در برنامه‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی اهمیتی ویژه دارد.

رضایی پور، تصریح کرد: مدارس با توجه‌ به کارکردهای مهم آموزشی، تربیتی و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، نقشی بسزا در توانمندسازی نوجوانان و مراقبت از آن‌ها در برابر آسیب‌های اجتماعی دارند.باید محیط مدارس را به فرصتی برای ترویج پیام‌های پیشگیری تبدیل کنیم.

منبع خبر:https://www.isna.ir/news/1401082618421/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟