اخباراخبار جمعیتویژه

برای رسیدن به دانشگاه بدون دخانیات باید کار را به خود دانشجویان سپرد

دکتر مسجدی در نخستین کنگره و نمایشگاه بین المللی دانشگاه بدون دخانیات :

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران نیز با بیان اینکه اگر به دنبال دانشگاه بدون دخانیات هستید باید کار را باید به خود دانشجویان بسپارید گفت: دانشجویان باید با حمایت دانشگاه کارگاه‌های مختلفی برای این موضوع برگزار کنند.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»ن به نقل از میزان ، نخستین کنگره و نمایشگاه بین‌الملل دانشگاه بدون دخانیات عصر امروز یک‌شنبه ۲۰ خردادماه ۱۴۰۳ در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این همایش دکتر غلامعلی افروز دبیر علمی کنگره و استاد ممتاز دانشگاه تهران بیان کرد: تعداد مقالات ارسال شده به این کنگره بسیار چشمگیر است و ما از این بین ۳ مقاله را برای تقدیر انتخاب کردیم.

وی افزود: من هرگز با ترک سیگار تدریجی موافق نبودم. باید اراده‌ها را قوی کرد. برای رشد، تدریج لازم است، اما برای ترک مواردی، چون عادات زشت باید به یکباره آن را قطع کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: نباید بگوییم سفره‌خانه‌ها حق دارند قلیان سرو کنند. این سنت ما ایرانیان نیست. بیش از دوهزار نوع سم مختلف در قلیان موجود است.

افروز کشیدن سیگار را به خودکشی تدریجی تشبیه کرد و افزود: تار‌های صوتی برخی از دانشجویان بر حسب مواجهه با دود سیگار  دچار اختلال شده‌ است. سقط جنین، انواع بیماری‌های پوستی، تنفسی و قلبی از دیگر عوارض دخانیات است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر مضرات دخانیات، اساتید دانشگاه را بزرگترین همیاران و سفیران دانشگاه بدون دخانیات نامید.

در ادامه دکتر علیرضا وجهی معاون دانشگاه تهران و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه متاسفانه برخی از جوانان ما تصور می‌کنند که استعمال دخانیات شخصیت می‌آورد گفت: با یک جستجوی ساده متوجه می‌شویم که تنها مافیای دخانیات در این حوزه سود می‌برند.

محمد رضا مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران نیز در ادامه این همایش گفت: اگر به دنبال دانشگاه بدون دخانیات هستید کار را باید به خود دانشجویان بسپارید و دانشجویان باید خود در این امر مشارکت کنند.وی افزود: دانشجویان باید خود با حمایت دانشگاه کارگاه‌های مختلف برگزار کنند.

حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران نیز گفت: موضوع بزه و آسیب‌های اجتماعی معمولا فراموش می‌شود، اما درمانش از مسیر آموزش و فرهنگ می‌گذرد.

وی افزود: اصل موضوع ما انسانیت و زیست سالم است. آیا این درست است که جوان ما با اسیب‌های اجتماعی عدیده از دانشگاه خارج شوند؟ راه درمان این موضوع خود مراقبتی است. ما حق نداریم هر آنچه می‌خواهیم ببینیم، اگر سلبریتی سیگار بکشد، این یک جنایت است.

مرجع خبر:https://www.mizanonline.ir/fa/news/4777237/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟