اخباراخبار جمعیتزنان و دخانیاتویژه

همایش «سبک زندگی سالم» در فرهنگسرای کوثر وحیدیه شهریار

در دومین روز از هفته ملی بدون دخانیات برگزار شد؛

روز یکشنبه ۷ خرداد ماه و همزمان با دومین روز از هفته ملی بدون دخانیات، همایش «سبک زندگی سالم» با حضور تعدادی از مسئولین شهر وحیدیه، اداره ورزش و جوانان و‌ اداره بهداشت شهرستان شهریار در فرهنگسرای کوثر شهر وحیدیه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی « جمعیت »، سخنرانان این همایش دکتر محبوبه زرین‌قلم رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر وحیدیه و زهرا صدر مدیر واحد زنان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران بودند.

زرین‌قلم اولین سخنران این همایش با ابراز تأسف و عرض تسلیت در باب رجعت شهید خدمت و همراهانشان به حاضرین در مراسم سخنان خود را در خصوص سبک زندگی سالم آغاز و بیان کرد: سبک زندگی سالم نشان‌دهنده مسیر ما در آینده است. سبک زندگی سالم و اجتماعی سبکی است که در آن ورزش، رفت‌و‌آمد، عشق، سلامتی، عدم مصرف دخانیات و… موج می‌زند.

وی در ادامه افزود: جملات قدرت دارند و محرکند؛ به‌طوری که قادرند ما را حرکت دهند؛ پس چقدر خوب است زمانی که به یکدیگر می‌رسیم از نداشته‌ها و بدبختی‌ها سخن نگوییم چون نمی‌دانیم این سخنان چه اثرات منفی بر زندگی تک‌تک ما دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر وحیدیه در پایان صحبت‌های خود از حضار شرکت‌کننده و مسئولین حاضر در همایش تشکر کرد.

در حاشیه این مراسم ،صدر در گفتگو با خبرنگار شجرنیوز عنوان کرد:زمان هفته ملی بدون دخانیات از پنجم تا یازدهم خرداد ماه است. به نظر من چیز مهمی که باید در همایشها و این هفته عنوان شود، مضرات و خطرات سیگار به طور عموم برای زنان و مردان یکسان است.

صدر در ادامه صحبت‌های خود اذعان کرد: با توجه به عوامل خاص فیزیولوژی بدن زنان، استعمال دخانیات بین بانوان بسیار خطرآفرین‌تر است و این مسئله را مضاعف می‌کند. کما اینکه اگر زن و مردی به یک میزان انواع مواد دخانی ( سیگار،قلیان ..)مصرف کنند احتمال ابتلا به سرطان ریه در زنان بیشتر از مردان است.
همچنین اگر زنان باردار در معرض دود سیگار قرار بگیرند خطرات جبران ناپذیری در کمین مادر باردار،جنین،نوزاد و کودک می باشد .

در پایان بین حضار شرکت کننده در همایش،سوالاتی در مورد موضوعات مورد بحث در مراسم به صورت کتبی عنوان  و به بیست نفر شرکت‌کننده به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

منبع خبر:

https://shajarnews.ir/%d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b3%d8%a8%da%a9-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%d8%b3%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟