اخباراخبار جمعیتویژه

نشست مشترک جمعیت و کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد

روز شنبه ۱۲ اسفند ماه سال جاری، نشست مشترک جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران و کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علامه طباطبایی با حضور دکتر شریف ترکمن نژاد دبیر علمی و علی عطا طاهری مدیر اجرایی جمعیت، مهدی وجدانی همت مدیر مرکز مشاوره و بهداشت روان، قاسم مرادی لیاولی کارشناس مسئول مشاوره و خانم ها آزاده آزادی، مونا مکی و الهام علی محمد ملایری از کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی، فرحناز نصرت کارشناس مشاوره خوابگاهها و دانشکده ها و مصطفی امینی روانشناس خوابگاه پسران دانشگاه علامه طباطبایی در سالن جلسات این موسسه مردم نهاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»، در این نشست دبیرعلمی جمعیت گفت: برای انجام طرح پژوهشی مشترک بین جمعیت و مرکز مشاوره سبک زندگی دانشگاه علامه طباطبایی در راستای دستیابی به دانشگاه بدون دخانیات استقبال میکنیم.

ترکمن نژاد عنوان کرد: امکان برگزاری دوره تربیت مربی و مشاور به منظور ارایه اطلاعاتی در خصوص سیاست گذاری موضوع دخانیات، تبلیغات و… همراه با تسهیل گری و مصاحبه انگیزشی برای گروه هدف مورد نظر دانشگاه، از سوی جمعیت فراهم است.

وی تولیدات رسانه ای در خصوص انتقال مفاهیم آموزشی حوزه پیشگیری از دخانیات را حایز اهمیت دانست و گفت: تهیه فیلم های آموزشی در قالب انمیشین و انعکاس آن از طریق فضای مجازی می تواند گامی موثر در انتقال مفاهیم مورد نظر باشد.

مدیر مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علمه طباطبایی بیان کرد: رویکرد این مرکز در خوابگاههای دانشجویی پیشگیرانه است و در راستای راهبردها و سیاست دانشگاه عاری از دخانیات در شورای سلامت با همکاران دانشگاه همکاری می کند.

وجدانی همت گفت: دوره تربیت مربی در گام اول برای مشاوران خوابگاه و گام دوم همیاران سلامت (دانشجویان همیار سلامت) برگزار می شود. در گام سوم نیز به دنبال آموزش اساتید و کارکنان دانشگاه هستیم.

در این نشست بر استفاده از ظرفیت تشکل های دانشجویی، فراهم کردن محتواهای آموزشی برای دانشجویان در حوزه پیشگیری از استعمال دخانیات و راه اندازی کلینیک ترک سیگار در دانشگاه علامه تاکید شد.

گفتنی است؛ در پایان این نشست کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علامه طباطبایی از مرکز نفس پاک جمعیت بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟