اخباراخبار جمعیتویژه

برپایی غرفه جمعیت و شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در نخستین همایش حمایت حقوقی از محیط‌ زیست

روز شنبه ۱۸ آذرماه سال جاری، نخستین همایش «حمایت حقوقی از محیط‌ زیست» با  حضور اساتید، دانشجویان و دغدغه مندان این عرصه در محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»، هدف از برگزاری این همایش، برداشتن گامی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود در این زمینه و ارتقای سطح آگاهی و دغدغه مندی در ارتباط با چالش‌ها، آسیب‌‌ها و همچنین قوانین و مقررات زیست‌محیطی کشور بود.

محورهای برگزاری همایش شامل سخنرانی دکتر علیرضا وجهی معاون دانشگاه تهران و یونس خسرو بیگی دبیر واحد محیط‌زیست جمعیت مبارزه با دخانیات و کانون آسیب‌های اجتماعی دانشگاه تهران، برگزاری پنل تخصصی با حضور اساتید مهندس محمد درویش، دکتر بیژن عباسی و دکتر حسن محسنی و اعطای جوایز سه اثر منتخب جشنواره عکاسی دانشجویی جرائم زیست‌محیطی از میان بالغ‌بر ۱۵۰ اثر فاخر ارسالی از سراسر کشور بود.

جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران و شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر، نیز، در جهت نیل به اهداف سلامت‌محور خود و جلوگیری از مصرف دخانیات که یکی از ریسک فاکتورهای بیماری‌های غیر واگیر بوده و برای سلامت فرد و محیط‌زیست خطرآفرین است، همراه این همایش بوده‌اند.

گفتنی است؛ جمعیت و شبکه به‌طور مشترک در این همایش به برگزاری غرفه‌ای اقدام نمودند که در آن کارشناسان، به معرفی جمعیت و شبکه، ارائه بروشورهای اطلاع‌رسانی، مشاوره ترک دخانیات و انجام تست تنفس برای دانشجویان اقدام کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟