اخبارویژه

هم‌اندیشی دبیران کانون‌های دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه سراسر کشور

 

هم‌اندیشی دبیران کانون‌های دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران با حضور بیش از ۱۴۰ نفر از دبیران  و حضور برخی از انجمن های مردمی موفق، در تاریخ  ۱۴ و ۱۵ آذرماه با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن معین شیرازی رئیس هیئت‌مدیره «جمعیت» و حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا رباطیان مدیر واحد ارتباط با حوزه‌های علمیه «جمعیت»، در اردوگاه نرجس خاتون قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت» در این همایش که به منظور هم‌اندیشی و توان افزایی و همکاری سمن‌ها با کانون دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه برگزارشد، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران به عنوان یک سمن موفق معرفی شد. حجت‌الاسلام معین شیرازی در این همایش به تاریخچه دخانیات و معرفی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران پرداخت.

رئیس هیئت‌مدیره «جمعیت» ضمن معرفی واحدهای مختلف جمعیت و فعالیت‌های آنها گفت: کشورهای غربی با واردکردن دخانیات به کشور ما از ایران به عنوان یک مستعمره استفاده می‌کنند که باید در این زمینه مردم را آگاه کرد. وی افزود:  برخورداری از سلامت  جسمی، و در صورت بروز بیماری استفاده از دارو حق طبیعی انسان­هاست و این در حالی است که ما در زمینه دارو،  قطعات هواپیما و بسیاری کالاهای ضروری دیگر تحریم هستیم؛ اما دخانیات همچنان آزاد است و این همان استفاده مستعمراتی از کشور است.

وی گفت: سمن‌ها می‌توانند با فعالیت‌های خود نقش مهمی در رابطه با کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند و در بسیاری از موارد به دولت و مردم کمک کنند. ایشان در ادامه به چند مورد از فعالیت‌های «جمعیت» ازجمله: تلاش برای لغو استفساریه خروج قهوه‌خانه از فهرست اماکن عمومی، همکاری با سازمان جهانی بهداشت و همکاری با حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم مذهب، فرامین مذهبی و نقش روحانیون در کاهش آسیب‌های استعمال دخانیات و سایر آسیب‌های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند روند فعالیت‌های این‌چنین را تسریع کرده و به هدف نزدیک تر کند.

هم اندیشی دبیران کانون های دانش آموختگان
جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
باز کردن چت
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟