اخباراخبار استان ها و نمایندگاناخبار جمعیتواحد پادویژه

آیین اختتامیه منطقه‌ای دوازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم و پایان فاز دوم اجرای طرح ملی پاد در رباط‌کریم

همزمان با اولین روز از هفته ملی بدون دخانیات ،آیین اختتامیه منطقه ای دوازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم (دانش آموزی و فرهنگیان) و پایان فاز دوم اجرای طرح ملی پاد(پیشگیری استعمال دخانیات) با حضور مهدی حسینی رییس اموزش و پرورش رباط کریم، سروان مجید شهریاری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان رباط کریم، اباذری اشتری مشاور علمی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران و سایر مدعوین در محل آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»، از اهداف این آیین ارائه ی گزارش اجرای طرح پاد در ۲۰ مدرسه متوسطه اول شهرستان رباط کریم  به مسئولین  و مدعوین حاضر در اختتامیه، تقدیر و تشکر از همکاران مقطع متوسطه و معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش رباط کریم ،تقدیر و تشکر از تسهیلگران و مدرسین طرح پاد و  تقدیر و تشکر از مدیران و مسئولین ۲۰ مدرسه پایلوت فاز دوم  طرح پاد بوده است.

حسینی مدیریت اداره آموزش و پرورش شهرستان ،مصرف دخانیات را یکی از معضلات اجتماعی دوران کرونا باز گو نمود و طرح پاد را یکی از طرحهای آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی ذکر کرد که در شهرستان رباط کریم در ۲۰ مدرسه اجرا می شود و ایجاد اوقات فراغت سال و تفریحات ورزشی را یکی از راههای دوری نوجوانان  از آسیبهای اجتماعی عنوان نمود.

لطیفیان معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم، آموزش مهارتهای زندگی را یکی از راههای آگاهی بخشی و توانمند سازی نوجوانان در برابر آسیب ها ی اجتماعی  بیان کرد واز برگزاری دوره های آموزش توسط کارشناسان آسیبهای اجتماعی در مدارس  و از مدارس فعال در طرح پاد و طرحهای پیشگیری از آسیب ها تشکر و قدردانی نمود.

سروان شهریاری معاون اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم  در مورد نقش مدارس در آگاهی بخشی  دانش آوزان صحبت نموده و نیروی انتظامی شهرستان را آماده ی مشارکت در طرحهای آموزشی مدارس و یاری رسانی و کمک به دانش آموزان آسیب پذیر و دارای مشکلات اجتماعی عنوان نمود.

دکتر اشتری مشاور علمی جمعیت با تقدیر و تشکر از تک تک مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان، فرماندار و امام جمعه محترم رباط کریم که در اجرای طرح پاد در شهرستان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات را یاری نمو ده اند قدر دانی نمود و در ادامه ی صحبت ها از افزایش مصرف دخانیات در نوجوانان در دوران کرونا  و بخصوص مصرف قلیان در خانم ها صحبت نمود و طرح پاد را یک راه آگاهی بخشی به نوجوانان عنوان کرد که با اجرای آن می توان مصرف دخانیات را کاهش داد .

جهت تقدیر و تشکر از مدیران و مسئولین مدارس مشارکت کننده در طرح پاد و جشنواره نوجوان سالم ، تقدیر نامه و هدایایی به رسم یاد بود به مدیران ،مسئولین و دانش آموزان مشارکت کننده در طرح های نوجوان سالم و طرح پاد اهدا شد . در ادامه یک تئاتر کوتاه در مورد مهارت نه گفتن توسط دانش آموزان اجرا شد و  خانم دکتر تراز یکی از تسهیلگران طرح پاد و مدرسان هسته مشاوره اداره، طرح پاد را یکی از بهترین طرح های آموزش به دانش آموزان (همسال به همسال )  بازگو نمود و گفت اجرای طرح پاد در مدارس  فقط مختص دانش آوزان نیست و خانواده ها نیز باید در کنار فرزندانشان آگاه شوند.سرود یاریگران زندگی توسط تعدادی از دانش آموزان حضرت خدیجه (گروه سرود یاریگران) اجرا شد.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟