اخباراخبار زنان و دخانیاتواحد آموزشویژه

اولین جلسه آموزشی مربیان و تسهیلگران طرح پاد مدارس رباط‌کریم

روز دوشنبه ۳۰ آبان ماه سال‌ جاری، جلسه‌ای در خصوص نحوه آموزش به دانش‌آموزان برای تسهیلگران و مربیان طرح پاد در رباط کریم با حضور خانم ‏ها: فاطمه سلیمانی مدیر اجرایی، دکتر طاهره محسن زاده مدیر علمی- پژوهشی و ۱۰ نفر از مربیان این طرح در پژوهش سرای ۹ دی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»، زهرا صدر ” عضو شورای عالی و برنامه‌ریزی و نظارت طرح” در ابتدا درباره اهداف طرح پاد که به‌منظور حرکت به‌سوی مدارس بدون دخانیات است و با همکاری دانش‌آموزان، والدین، کادر مدارس و به‌خصوص مربیان (تسهیلگران) که در اجرای این طرح باید حضور فعال داشته باشند، توضیحاتی ارائه داد.

وی همچنین در ادامه به محتویات آموزشی “کتابچه بیشتر بدانیم دانش‌آموزان” بازنگری شده برای تسهیلگران با توجه به شرایط سنی و شناخت فردی دانش‌آموزان اشاره نمود. البته ازآنجایی‌که چند نفر از تسهیلگران، جزو مدرسین دبیرستان‌ها هستند و با دانش‌آموزان و مدیر مدرسه ارتباط‌ دارند، لذا آموزش و هماهنگی با مدیران مدرسه جهت اجرای بهتر طرح پاد صورت می‏گیرد.

سپس پرسشنامه‌ای جهت سنجش سطح اطلاعات تسهیلگران در حوزه دخانیات داده شد. در ادامه مطالب جامعی در خصوص مواد دخانی و انواع آن، ضررهای جبران‌ناپذیر و شیوع مصرف خصوصاً در سنین پایین نوجوانان و همچنین آموزش پیشگیری از مصرف دخانیات در مدارس ارائه گردید.

در پایان جلسه در راستای این طرح سلامت‌محور با توجه به رشته‌های تحصیلی تسهیلگران (در حوزه‌های جامعه‌شناسی، علوم اجتماعی، مشاوره، روانشناسی، مدیریت آموزشی)، از دیدگاه خودشان در حوزه دخانیات بحث و گفتگویی به‌صورت چالشی ایجاد شد و نقطه نظراتشان را عنوان کردند که در امر آموزش بسیار نتیجه‌بخش خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟