اخبار جمعیتاخبار فرآموزویژه

استفاده از پتانسیل‌های اداره کل سلامت شهرداری تهران برای پیشگیری از مصرف دخانیات

همکاری مرکز فرآموز جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران و اداره کل سلامت شهرداری تهران

جلسه اسفندماه ۱۴۰۰ با حضور  دکتر خانکی معاون آموزش و همکاری‌های بین بخشی اداره کل سلامت شهرداری تهران،، مرادی رئیس آموزش اداره کل سلامت شهرداری تهران، دکتر اسماعیلی رئیس اداره سلامت منطقه ۶ تهران و دکتر فاطمه متین خواه مدیر مرکز فرآموز نفس پاک، علی عطا طاهری مدیر اجرایی، مرجان نعمتی و معصومه قدرتی کارشناسان مرکز فرآموز جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، باهدف تشکیل اتاق فکر، به‌منظور توسعه مجموعه فعالیت‌های پیشگیرانه در کودکان و نوجوانان در سالن جلسات این موسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، مدیر اجرایی «جمعیت» ضمن تشریح فعالیت‌ها و اهداف مرکز فراموز از هدف توسعه برنامه‌های مرکز فراموز یادکرد و برنامه های این چنینی را برای کودکان و نوجوانان در زمینه پیشگیری از مصرف دخانیات و تقویت قدرت نه گفتن بسیار موثر قلمداد کرد. وی ابراز امیدواری کرد با ادامه این همکاری‌ها، توسعه بیشتر برنامه‌های سلامت‌محور فرآموز در دستور کار همکاری‌های سه‌جانبه «جمعیت»، اداره کل سلامت شهرداری تهران و اداره سلامت منطقه ۶ قرار گیرد.

خانکی معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران اظهار داشت: شهرداری تهران پس از وقف‌هایی کارگروه‌های پیشگیرانه خود را آغاز نموده و به‌صورت جدی کارگروه دخانیات را دنبال می‌کند. وی افزود: دخانیات موضوع پیچیده‌ای است که طراحی برنامه آموزشی آن نیاز به ‌صرف وقت و کمک گرفتن از متخصصین در حوزه‌های مختلف اعم از: روانشناسی، جامعه‌شناسی، هنری به‌منظور تولید محتوا و سناریو برای طیف‌های مختلف سنی دارد. وی بابیان اینکه این موضوع در دستور کار مشترک جمعیت و شهرداری قرارگرفته است تأکید کرد: شهرداری درصدد است تا در کنار آموزش‌های جمعیت خدمات تفریحی رفاهی در اختیار گروه هدف، (کودکان و نوجوانان) قرار دهد تا بدین منظور چرخه پیشگیری به‌صورت جامع‌تری محقق شود.

در پایان کارشناسان «جمعیت» و شهرداری بر این موضوع اتفاق‌نظر داشتند که از پتانسیل‌های موجود شهرداری در مراکز تجمعی و یا در شبهای ماه رمضان سال آینده برای آموزش‌های پیشگیرانه از مصرف دخانیات بیشترین بهره‌برداری صورت گیرد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟