اخباراخبار جمعیتاخبار زنان و دخانیاتاخبار فرآموززنان و دخانیاتفرآموز نفس پاکویژه

کارگاه مجازی “نقش والدین در پیشگیری از مصرف دخانیات” برگزار شد

با همکاری واحد زنان و مرکز فراموز نفس پاک؛

به مناسبت «هفته ملی بدون دخانیات» هشتم خرداد ماه سال جاری ، کارگاهی به صورت مجازی با عنوان “نقش والدین در پیشگیری از مصرف دخانیات” توسط واحد زنان و با همکاری کمرکز فراموز نفس پاک «جمعیت» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی « جمعیت»، طی فراخوانی جهت شرکت در این کارگاه از والدین کودکان مراجعه کننده به واحد فراموز، دعوت به عمل آمد. در مورد مضرات سیگار و قلیان و دود تحمیلی، بیماری‌های ناشی از مصرف مواد دخانی، نقش خانواده در گرایش فرزندان به دخانیات و همچنین نقش آنان در پیشگیری از مصرف فرزندان در آینده توضیحاتی ارائه شد. از جمله این که والدین به خاطر داشته باشند رفتارآن ها بیشتر از گفتارشان بر فرزندان تاثیرگذار است به همین دلیل باید از هرگونه رفتار نامناسب همچون استعمال مواد دخانی ( سیگار، قلیان ) در حضور فرزند خود پرهیز کنند.

استعمال دخانیات در والدین علاوه برتاثیر مستقیم و منفی بر سلامت کودکان بلکه می تواند الگوهای رفتاری کودکان را به سمت تمایل به تجربه کردن و در نهایت استعمال دائمی دخانیات و سایر مواد افیونی سوق دهد. بنابراین از عوامل پیشگیری از مصرف دخانیات باید به برخورد مناسب و آگاهانه والدین  نسبت به فرزندان تاکید کرد چرا که خانواده نخستین و بادوام ترین عاملی است که در اکثر جوامع به عنوان زیر بنای شخصیت و رفتارهای بعدی کودک شناخته شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟