اخباراخبار زنان و دخانیاتزنان و دخانیاتویژه

کارگاه آموزشی «بیمارستان بدون دخانیات» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»، روز دوشنبه ۱۳ تیرماه سال جاری کارگاه آموزشی «بیمارستان بدون دخانیات» با همکاری بیمارستان فوق تخصصی چشم آفتاب و کارشناس آموزشی جمعیت و مدیر واحد زنان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران که متولی بیمارستان بدون دخانیات است، در این مرکز درمانی برگزار شد.

طی این برنامه دکتر محمود جبار وند- رئیس و مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی چشم آفتاب، برگزاری این کارگاه‌ها را برای آشنایی هرچه بیشتر و بهتر کارکنان این مرکز درمانی با مضرات استعمال دخانیات مؤثر دانست و بر عدم استعمال دخانیات نیز تأکید کرد.

در ادامه نیز زهرا صدر، مدیر واحد زنان جمعیت مبارزه با استعمال به مضرات ناشی از مصرف دخانیات به‌ویژه قلیان و اثر دود تحمیلی ناشی از استنشاق سیگار برزنان باردار و سلامت جنین اشاره کرد.

گفتنی است، در حین برگزاری این کارگاه طبق پرسش و پاسخی که از حاضرین به عمل آمد، یکی از نفرات پس از شنیدن مباحث آموزشی مربوطه، به‌محض اطلاع یافتن از مضرات مصرف مواد دخانی به‌ویژه قلیان برای زنان باردار از عوامل برگزاری این کارگاه که وی را از مسیر اشتباه مصرف قلیان و سیگار که موجب به خطر انداختن سلامت همسر باردارش می شد، مطلع کردند و به تصمیم جدی ترک همیشگی دخانیات منجر شدند، تشکر نمود به‌طوری‌که به مدیر پرستاری و رییس این بیمارستان تعهد داد که برای حفظ سلامت خود و خانواده‌اش هیچ‌گاه سیگار و قلیان مصرف نکند. همچنین مقرر شد که پس از پایان یافتن فرآیند ترک توسط این فرد از سوی بیمارستان از وی تقدیر به عمل آید.

جای بسی خوشبختی است که این‌گونه آموزش‌ها به ایجاد انگیزه افراد برای ترک مواد دخانی و افزایش آگاهی عمومی آن‌ها منجر می‌شود.

در پایان یادآور می‌شود، گزارش اقدامات انجام‌شده توسط بیمارستان فوق تخصصی چشم آفتاب در راستای «بیمارستان بدون دخانیات» شرح داده شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟