اخبارویژه

تبدیل قهوه خانه ها به اماکن فرهنگی در ورامین کلید خورد

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در دیدار با امام جمعه ورامین ضمن اشاره به این مسئله که، طرح ممنوعیت استعمال دخانیات در مراکز عمومی به مجلس فرستاده شده است، گفت: برای احیای قهوه خانه ها ما طرحی داریم که بوسیله آن می توان به جای سرو قلیان، کارهای فرهنگی مانند، شاهنامه خوانی، شب شعر و… را انجام داد.

محمد رضا مسجدی در ادامه تاکید کرد:با اجرای این طرح می توان علاوه بر جلوگیری از ضرر و زیان مادی این مراکز، افراد بجای استعمال قلیان به کارهای فرهنگی مشغول باشند. ما اجرای این طرح را از شهرستان ورامین آغاز کرده ایم که خوشبختانه امام جمعه این شهرستان آیت الله مرتضی محمودی تمام قد از آن حمایت می کند. امید است این طرح بعد از ورامین بصورت سراسری در کشور اجرا شود.

وی ادامه داد: در قهوه خانه ها با ترویج محصولات فرهنگی به سمتی می رویم که خانواده ها هم برای تفریح و نیز برای خرید مایحتاج فرهنگی خود به سمت این مراکز بروند. این را بدانیم که لازم نیست برای کسب درآمد به ارزشها و سلامتی مردم آسیب برسانیم.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در خاتمه با اشاره به حضور بیش از ۴ میلیون نفر معتاد در کشور گفت: نیمی از از این افراد بصورت دائم و نیمی دیگر تفریحی مواد مصرف می کنند. حال مسئله مهم در اینجاست که دروازه ورود به اعتیاد همان استعمال دخانیات است و تا زمانیکه صنعت دخانیات قدرتمندانه در حال تولید سیگار است، نه تنها نمی توان شاهد کاهش مصرف بود بلکه رشد اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی را نیز باید شاهد باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟