ویژه

اجرای طرح مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شمیرانات

همزمان با روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی که با حضور سازمان‌های مردم‌نهاد و به ریاست سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات در سالن اجتماعات فرمانداری شمیرانات برگزار شد که ضمن تقدیر از محمدرضا مسجدی دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران و فعالیت های این موسسه و سایر سازمان‌های مردم‌نهاد، اعلام شد: طرحی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در شمیرانات در آینده اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»؛ در این برنامه سیاوش شهریور ضمن تشکر و قدردانی از انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، در رابطه با طرحی جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: این طرح قرار است در مساجد و حسینیه‌ها برای پیشگیری از طلاق، آسیب‌های اجتماعی و کنترل و پیشگیری از استعمال دخانیات در جامعه  با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و هماهنگی فرمانداری شمیرانات در این شهرستان انجام شود.

زهرا صدر مدیر واحد زنان «جمعیت» نیز در ادامه از دخانیات به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین عامل آسیب‌های جسمی، اجتماعی، اقتصادی نام برد و گفت: در چند دهه اخیر مصرف مواد دخانی در نوجوانان خصوصاً دختران روند افزایشی داشته که باید برای حل آن راهکارهای علمی و عملی اتخاذ شود.

وی با اشاره به سخنان فرماندار شمیرانات در خصوص طرح مذکور گفت: با توجه به اینکه مردم گوش‌به‌زنگ روحانیت هستند این طرح از ظرفیت روحانیت و اجرا در اماکن مذهبی با ارائه راهکاری‌های آموزش محور و پیشگیرانه در راستای کاهش استعمال دخانیات تأثیر قابل‌توجهی خواهد داشت. لذا برای همکاری در این طرح و طرح‌های مشابه که با هدف کاهش و کنترل استعمال دخانیات و دیگر آسیب‌های اجتماعی، انجام شود، این سازمان مردم‌نهاد اعلام آمادگی می‌کند.

شایان ذکر است. جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با همکاری حوزه‌های علمیه خواهران و برادران بر اساس تفاهم‌نامه همکاری، در صدد اجرای طرحی برای کاهش استعمال دخانیات در سراسر کشور است.همچنین در این مراسم زهرا صدر مدیر واحد زنان این سازمان مردم نهاد، به نمایندگی از«جمعیت» لوح تقدیر را دریافت کرد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟