آموزشاخبار زنان و دخانیاتزنان و دخانیاتواحد آموزشویژه

دخانیات تهدیدی برای سلامت و محیط زیست

روز یکشنبه بیستم اسفند ماه سال جاری در راستای اهداف برنامه کنترل مصرف و عرضه دخانیات و کاهش ۳۰ درصدی مصرف دخانیات تا سال ۱۴۰۴ نشست علمی دانشجویی با موضوع دخانیات و مضرات ان بر سلامت، به خصوص جوانان و محیط زیست با همکاری شهرداری و شورای شهر وحیدیه، شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه پیام نور شهریار در دانشگاه پیام نور مرکز شهریار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»،در نشست مذکور، ابتدا دکتر محمد هادی ناصح مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار در خصوص تبیین اهداف و اهمیت پیشگیری و کنترل مصرف دخانیات در کشور سخنانی را ارائه کرد.

در ادامه دکتر حمید قاسمی رئیس دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاه بدون دخانیات در شهرستان شهریار نسبت به معرفی برنامه‌ها و اهداف دانشگاه بدون دخانیات و رابطه ورزش و دخانیات توضیحاتی را بیان کرد.

در نشست مذکور علاوه بر پخش کلیپ‌هایی در خصوص خود مراقبتی و دخانیات، دکتر داداشی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان در پنل با موضوع انواع دخانیات با تاکید بر سیگار الکترونیک و عوارض مصرف آن و همچنین انواع دود و عوارض آن بر سلامت به ویژه کودکان و جوانان اطلاعات مفیدی را ارائه کرد. همچنین دکتر زرین قلم رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر وحیدیه در پنل مربوطه به ارائه توضیحاتی با موضوع ترک دخانیات و فواید آن از دیدگاه روانشناسی پرداخت.

مدیر واحد زنان جمعیت نیز در پنل در خصوص پیامدهای ( دخانیات و زنان و نقش زنان در مدیریت خانواده و تاثیر گذاری انها به عنوان الگوی رفتاری نوجوانان و جوانان که زنان با ارتقای اگاهی و سواد سلامت دخانیات به عنوان مادر در خانواده نقش مهمی در پیشگیری و کنترل مصرف مواد دخانی جوانان به خصوص دختران خواهند داشت، همچنین درباره نسل بدون دخانیات T.F.G مطالبی بیان کرد .

در پایان نشست، پرسش و پاسخ با حضور اساتید، مدعوین و دانشجویان دانشگاه پیام نور برگزار شد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟