اخباراخبار جمعیتمرکز تحقیقاتویژه

اعلام آمادگی «جمعیت» جهت همکاری در طرح پژوهشی جمع‌آوری فیلترهای سیگار با شهرداری منطقه ۷

به مناسبت «هفته محیط‌زیست» نشستی با این عنوان با همکاری با شهرداری منطقه ۷ ناحیه ۵، نهادهای متولی و فعالان زیست‌محیطی در محل سالن جلسات شهرداری منطقه مربوطه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»، در این نشست مقرر شد برای کاهش استفاده از ظروف یک‌بارمصرف، با توجه به نزدیک شدن ماه محرم و هم‌زمان با روز بدون نایلون در ۲۱ تیرماه، توسط سفیران آموزشی سازمان محیط‌زیست با مسئولین هیات و تکایا محلات ناحیه ۵ جلسات آموزشی در جهت حفظ محیط‌زیست برگزار شود و این جلسات به‌صورت مستمر باشد و همچنین بروشورهایی با این عنوان توزیع شود.

همچنین مقرر شد، توسط بخش HSE اداره برق بوعلی برای حفاظت جان کارگرانی که مشغول هرس کردن شاخه‌های درختانی که در مجاورت کابل‌های برق هستند کلاس‌های آموزشی نکات ایمنی برگزار شود و جهت کمک به حفظ محیط‌زیست طرح‌های تشویقی اداره بازیافت مانند گلماند و بیمه ماند به شهروندان اطلاع‌رسانی گردد و معرفی نزدیک‌ترین مراکز اجرای این طرح‌ها توسط سرای محلات انجام گیرد.

از دیگر موارد توجه در این نشست می‌توان اشاره کرد که مرکز بهداشت خواجه نظام کارگاه‌های آموزشی برای شهروندان با موضوعات عفونت انگلی خطرناکی که از طریق حیوانات به انسان منتقل می‌شود در سرای محلات و مجموعه‌های همکار با شهرداری برگزار نماید و شهرداری نیز از طریق بیلبوردها در این آموزش کمک نماید.

در این نشست مصوب شد برای حفظ محیط‌زیست فقط از درختان و گیاهانی که برای طبیعت و محیط‌زیست آسیب‌زا نمی‌باشند و بوته‌ای نیستند برای فضای سبز شهری استفاده شود.

گفتنی است؛ در این نشست فاطمه عظیم بیگ کارشناس مرکز تحقیقات کنترل دخانیات، فعالیت‌ها، اهداف و چشم‌اندازهای جمعیت را بیان نمود. در پایان این نشست، مقرر شد، جمعیت برای آموزش، اطلاع‌رسانی و انجام طرح پژوهشی با موضوع جمع‌آوری فیلترهای سیگار در اجرای آن با شهرداری همکاری نماید.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟