آموزشاخباراخبار جمعیتواحد پادویژه

اجرای آزمایشی طرح ملی شهر و روستای بدون دخانیات در سر بیشه

با هدف آگاه سازی افراد صورت می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی «جمعیت»، در راستای معرفی شهر و روستای بدون دخانیات این بار به سراغ یکی دیگر از روستاهای کشور رفته‌ایم به‌طوری‌که این روستا روستای سلم آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان سربیشه نام دارد.

روستای سلم آباد، روستایی است در دهستان مومن آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان سربیشه، واقع در استان خراسان جنوبی که اکثریت کشاورز و دامدار اند و با کشاورزی و دامپروری روزگار میگذرانند.

با توجه به این که دخانیات یکی از عوامل آسیب رسان به سلامت افراد است که بهداشت فردی و عمومی را به خطر می‌اندازد،حالا در شهرستان سربیشه طرح ملی شهر و روستای بدون دخانیات در حال اجرا است تا آسیب‌های این معضل در جامعه کاهش یابد.

همراهی مردم در طرح شهر و روستای بدون دخانیات

یکی از اهالی روستای سلم آباد شهرستان سربیشه گفت: ۸۱ سال سن دارم و می‌توانم به امور مختلف و روزمره زندگی خود رسیدگی کنم.

او گفت: یکی از عوامل مهمی که سبب شده است تا در این زمان بدون مشکل فعال باشم، مصرف نکردن دخانیات است، زیرا این مواد به بدن آسیب جدی وارد می‌کند.

یکی از کاسبان روستای سلم آباد نیز گفت: چند وقتی است که این روستا به عنوان یکی از مکان‌های اجرای طرح شهر و روستای بدون دخانیات انتخاب شده است وبه دلیل اجرای این طرح، دیگر در مغازه ام سیگار و مواد دخانی نمی‌فروشم تا جوانان که هم اکنون مصرف کننده این مواد هستند، از آن دور شوند.

آگاه سازی افراد، هدف اجرای طرح شهر و روستای بدون دخانیات

بیازی رئیس شبکه بهداشت و درمان سربیشه در خصوص مضرات دخانیات گفت: مصرف دخانیات سبب بروز مشکلات ریوی و قلبی در افراد می‌شود.

ماهرودی کارشناس بهداشت محیط گفت: از جمله اهداف اجرای طرح شهر و روستای بدون دخانیات این است که آگاه سازی برای افراد در خصوص مصرف مواد دخانی صورت پذیرد.

لینک خبر فوق:

https://www.yjc.news/00YImc

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟