اخبار جمعیتویژه

نشست گام های پیاده سازی «مرکز بهداشت بدون دخانیات» در شرق تهران برگزار شد

روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه سال جاری، نشست گام های  پیاده سازی «مرکز بهداشت بدون دخانیات» با تمرکز بر قابلیت های شبکه های بهداشت و درمان و رابطین سلامت با حضور دکتر امیر علی فریدونفر رئیس مرکز بهداشت شرق تهران و دکتر شریف ترکمن نژاد دیبر علمی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران و تعدادی از کارشناساس مسئول و مسئولین مجری طرح مبارزه با دخانیات در مرکز بهداشت شرق تهران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی « جمعیت» به نقل از مرکز بهداشت شرق تهران، بی تردید برای کنترل دخانیات همکاری همه ی بخش های جامعه نیاز است؛  یکی از مهمترین فرصت های همکاری، همکاری بین بخش های دولتی و سازمان های مردم نهاد است. در همین راستا چندی است که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با جمعیت مبارزه با دخانیات ایران پروژه مشترک نسل بدون دخانیات را پایه ریزی کردند. در این پروژه یکی از بخش ها ، پیاده سازی مرکز بهداشت بدون دخانیات است که نشست ها و جلسات راهبردی در مسیر رسیدن به این هدف در مراکز تحت پوشش دانشگاه با همکاری جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در حال برگزاری است. مرکز بهداشت شرق تهران نیز از این مقوله جدا نیست و با شروع سال ۱۴۰۳ مقدمات دستیابی به گواهی نامه مرکز بهداشت بدون دخانیات را فراهم کرده است.

در این نشست دکتر ترکمن نژاد به توضیح اهداف راهبردی و گامهای پیاده سازی  مرکز بهداشت بدون دخانیات از قبیل حمایت همه جانبه و راهبری، اطلاع رسانی ، آموزش، ایجاد محیط بدون دخانیات، جلب مشارکت همگانی ، پایش و ارزشیابی پرداخت و رئیس مرکز بهداشت شرق تهران در خصوص انجام اقدامات لازم برای انتخاب مرکز بهداشت جامع سلامت شرق تهران به عنوان «مرکز بهداشت بدون دخانیات» اعلام آمادگی کرد.

منبع خبر:https://shc.sbmu.ac.ir/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟