اخبار جمعیتکلینیک ترک سیگارویژه

نشست هم اندیشی «دانشگاه بدون دخانیات» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری ، نشست هم‌اندیشی با مشارکت مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با محوریت «دانشگاه بدون دخانیات» با حضور خانم‌ها دکتر ساره ایزدیان مدیر و رمضانی کارشناس مرکز مشاوره و سبک زندگی، دکتر شقایقی درمانگر اعتیاد ، آقایان قادری مددکار مرکز مشاوره، کیانی مدیر امور دانشجویی، جلالی کارشناس اداره تربیت بدنی دانشگاه، عسگری معاون مدیر امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، زندی مدیر خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۶ و دکتر شریف ترکمن نژاد مشاور علمی  جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در محل سالن جلسات مرکز مشاوره این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «جمعیت» در این نشست مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی با اشاره به اهمیت موضوع مبارزه با استعمال دخانیات به‌ویژه در مراکز دانشگاهی، بر فراهم نمودن زمینه‌های همکاری هرچه بیشتر این مرکز و جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران تأکید کرد.

مشاور علمی جمعیت نیز در این نشست بر اساس راهکارهای شش‌گانه سازمان جهانی بهداشت (MPOWER)؛ به توضیح اهداف راهبردی و گام‌های پیاده‌سازی طرح دانشگاه بدون دخانیات، پرداخت.

ترکمن نژاد با اشاره به اهمیت استفاده از توان علمی دانشگاه‌ها در راستای جلوگیری از مصرف دخانیات، عنوان کرد: پیاده‌سازی طرح دانشگاه بدون دخانیات می‌تواند به موفقیتی مهم در رسیدن به اهداف هر دو مجموعه برای دستیابی به نسل بدون دخانیات کمک کند.

گفتنی است،در پایان از فرآیند اجرای کمپین بدون دخانیات در دانشکده مکانیک که با همکاری جمعیت مبارزه با دخانیات ایران برگزار  و با گرفتن تست تنفس با استفاده از دستگاه اسپیرومتری از مصرف‌کنندگان سیگار و قلیان  همراه بود، بازدید به عمل آمد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
چطور میتونم بهتون کمک کنم ؟